Přednášky

Přednášky a semináře probíhají za podpory MPSV, jsou financovány z dotačního programu Rodina. Cena každé přednášky je 50Kč za účastníka. Rezervujte si místo e-mailem či telefonicky na 775 562 670.

Naplánované přednášky:

Výživa dětí do 3 let (úterý 9. 10. 10:00 - 11:30)

Výživě v dětském věku bychom měli věnovat velkou pozornost, často však dostáváme mnoho protichůdných informací, ve kterých není snadné se vyznat. Přijďte si poslechnout, jak by měl vypadat jídelníček kojence a batolete, a probrat společně všechny otázky. Dokdy je vhodné kojit? Kdy začít s příkrmy? Jaké potraviny jsou vhodné a kdy? Co pitný režim? Co si počít pokud dítě dlouhodobě odmítá určitou potravinu?

Michaela Ožanová je nutriční terapeutka pro výživu dětí a dospělých. Absolvovala obor Nutriční specialista na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Má zkušenosti z praxe jako nutriční terapeutka stravovacího provozu a domova seniorů. Aktuálně spolupracuje s centrem léčby poruch příjmu potravy Anabell. Více informací na www.nutricnispecialistka.cz

Dětem zdravě: svačinky (úterý 16.10. od 20:00)

Na semináři probereme, jak vařit jednoduše, rachle a zdravě. Jak poznat, jestli má dítě v jídelníčku všechny živiny? Jak vybírat potraviny pro děti v obchodech? A jak nahradit potraviny u alergií? Těšit se můžete také na ochutnávku a recepty, které si s sebou donesete domů.

Dětem zdravě: cukroví (úterý 27.11. od 20:00)

Na semináři probereme, jak péct a připravovat vánoční cukroví pro děti zdravěji. Co připravit na vánoční svátky malým dětem, co těm větším a proč. Jaké cukroví připravit při alergiích, ekzému apod. Jak nahradit některé surovuny, pokud je to potřeba. Těšit se můžete také na ochutnávku a recepty, které si s sebou donesete domů.

Semináře Dětem zdravě vede Lucie Němečková. Lucie je maminkou malého chlaečka, s velkou zálibou v jídle a vaření. K zájmu o výživě ji přivedly zdravotní problémy. Stala se výživovou poradkyní a dělá semináře nejen pro maminky s dětmi. Cílem kurzů je šířit povědomí o zdravé výživě a o tom, že zdravé jídlo je výborné a dá se jednoduše připravit.

Chystané přednášky a semináře:

  • Pychomotorický vývoj dětí
  • Příprava na vstup do školy a školky
  • Sourozenecké vztahy
  • Emoce
  • Komunikace v rodině
  • Dentální prevence
  • Dětská noha a obouvání